Zdrowie jest najważniejsze
Współczesna kosmetologia i dermatologia oferują różne zabiegi, które poprawiają i odmładzają wygląd skóry. Wśród nich szczególną popularnością cieszą się peelingi chemiczne. Jedną z coraz chętniej wybieranych procedur jest resurfacing twarzy. Na czym on polega?
Resurfacing twarzy to peeling chemiczny, który ma na celu usunięcie wierzchniej warstwy skóry. Dokonuje się tego za sprawą specjalnego lasera, który emituje wiele mikroskopijnych wiązek. Te z kolei mają na celu odparowanie naskórka i części skóry właściwej. Zabieg powoduje pobudzenie odnowy komórkowej oraz stymulację procesów naprawy i regeneracji skóry. Wskazaniem do zabiegu jest m.in. objawy starzenia się skóry, trądzik, skóra tłusta z nadmiarem serum oraz rozszerzonymi porami, czy po prostu zmęczona i pozbawiona blasku skóra. W wyniku zabiegu skóra pobudzana jest do przebudowy. Zaraz po wyjściu z gabinetu może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, sama rekonwalescencja trwa około tygodnia. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności powierzchni ciała, która zostaje poddana procedurze. Najczęściej jest to twarz, szyja i dekolt. Zaleca się wykonanie serii 4-5 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni.
Zabieg resurfacingu oferuje coraz większa liczna gabinetów kosmetycznych. Wśród nich wyróżnić można Coco Time Wrocław: https://coco-time.pl/phformula-peeling-chemiczny/. Salon posiada wysokiej jakości sprzęt, a także doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów chemicznych. Oferuje on cztery formuły zabiegu: AntiAge (dla skóry stwarzającej się), ACNE (dla skóry trądzikowej), CR1 (dla skóry z trądzikiem różowatym) oraz V.I.T.A. C. (dla skóry zmęczonej). Łatwo jest więc dopasować formułę resurfacingu idealnie do problemów i potrzeb własnej skóry. Zabieg odbywa się w przyjemnych i komfortowych dla klienta warunkach. Wykonany jest przed odpowiednio przeszkoloną osobę, która dba również o odpowiednią atmosferę w gabinecie. Osoby, które obawiają się zabiegu, szybko pozbywają się więc napięcia i wątpliwości.
Resurfacing to kolejny zabieg, który pozwala na utrzymanie młodego i zdrowego wyglądu skóry. Dzieje się tak, ponieważ pobudza on regenerację komórek w różnych warstwach skóry, a jednocześnie redukuje jej podrażnienia. Choć bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i niezbyt atrakcyjna, warto cierpliwie poczekać na efekt resurfacingu. Komórki skóry potrzebują czasu, aby odbudować jej wierzchnią warstwę. W efekcie skóra wygląda promienniej, jest jędrniejsza i zdrowsza, wyrównuje się także jej koloryt.