Menu
0 Comments

Elektroniczne papierosy, czyli jak skutecznie rzucić palenie

Na całym świecie jest masa palaczy i co roku wielu z nich umiera. Przyczyną ich śmierci zazwyczaj jest rak płuc lub inne choroby układu oddechowego. Niestety nałogowe palenie prowadzi również do chorób serca i innych dolegliwości, które doprowadzają do poważnych problemów ze zdrowiem. Jedynym obecnie sposobem, by chory odzyskał, chociaż część kondycji zdrowotnej jest rzucenie palenia. Jednak nie jest takie łatwe i oprócz dostępnych środków wymaga od palacza bardzo silnej motywacji i woli.

Ale czy można skutecznie rzucić palenie?

Niestety palenia papierosów nie da się ograniczyć w żaden sposób. Jedynym wyjściem, aby poprawić stan swojego zdrowia, należy je po prostu całkowicie rzucić. Jest to trudne, ponieważ spora część nałogowych palaczy wcale nie chce zrezygnować z przyjemnego dymka lub po prostu brak im silnej motywacji, a ona jest fundamentem drogi do rzucenia papierosów. Niestety dobre nastawienie to nie wszystko. Brak nikotyny w organizmie spowoduje nerwowość i niemożność znalezienia sobie miejsca. Dlatego do procesu rzucania palenia warto się dobrze przygotować. Pomocne zapewne okażą się środki farmakologiczne, które pomagają w rzucaniu papierosów.

A jak to tego wszystkiego mają się elektroniczne papierosy?

Otóż elektroniczne papierosy cieszą się dużą popularnością. Ich mechanizm działania opiera się na wdychaniu oparów nikotyny, która pozbawiona jest substancji smolistych. Jest to uważane za zdrowsze rozwiązanie niż standardowe palenie. Jednak nie jest to żaden postęp w rzucaniu nałogu. Człowiek cały czas wdycha nikotynę i jest ona obecna stale w jego organizmie.

Jednak trzeba przyznać, że zaletą papierosów elektronicznych jest to, że nie pozostawiają one po sobie śmierdzącego odoru, jak ma to miejsce w przypadku normalnych fajek. Na domowników również wpływa to pozytywnie. Nie stają się biernymi palaczami. Jednak trzeba pamiętać, że e papierosy nie są lekiem na rzucenie palenia, a mogą jedynie pomóc w pozbyciu się odruchu sięgania po papierosa.

 

Zajrzyj również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/ , https://vonshu.com/pl/e-papierosy/ , https://unabigo.com/pl/e-papierosy/

Tagi: , ,