Menu
0 Comments

Czy w Twoim uśmiechu brakuje zęba?

Wszyscy chcielibyśmy mieć piękny i zdrowy uśmiech. Co jednak zrobić, kiedy brakuje nam zęba? Nie oznacza to, że musimy się pożegnać z wizją olśniewającego uśmiechu. Z pomocą przychodzi wówczas protetyka – dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych. Dzięki zaawansowanej technologii trudno jest odróżnić implanty od naturalnych zębów.

Utrata zęba – da się to naprawić!

Do utraty zębów może dojść z wielu przyczyn. Czasem wynika to ze zmian chorobowych, próchnicy, a czasem z uszkodzeń czy urazów, które są np. konsekwencją wypadków. Brak zęba to bardzo niekomfortowa sytuacja – przeszkadza chociażby w trakcie jedzenia uniemożliwiając prawidłowe przeżuwanie. Ale wiele osób traci również pewność siebie, czuje, że ich uzębienie prezentuje się gorzej estetycznie. Ten stan nie musi długo trwać. Protetyka to dział w stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem utraconych zębów za pomocą wypełnień i implantów. Są one tak dobrze wykonane, że ciężko zauważyć, iż nie są to zęby naturalne.

Gdzie udać się do protetyka?

Choć implanty i uzupełnienia mogą być świetnej jakości, należy każdorazowo zweryfikować, kto je wykonuje i z jakich materiałów. Najlepiej udać się do zaufanego gabinetu, który w profesjonalny sposób zajmuje się odtwarzaniem warunków zgryzowych. Chodzi o to, by implanty czy uzupełnienia były odpowiednio dobrane i przygotowane. Powinny także cechować się odpornością, nie mówiąc już o kwestiach estetycznych. W stolicy warto udać się do gabinetu Dentyści pod jedynką. To miejsce, gdzie pracują odpowiednio wykwalifikowani specjaliści, doskonale zorientowani w tworzeniu uzupełnień i protez, a jednocześnie kierujący się zasadą minimalnie inwazyjnej stomatologii. Aby uzyskać więcej szczegółów, warto zaglądnąć na stronę internetową placówki: https://www.dentyscipod1.pl/oferta/protetyka/.

Wypełnienia mogą być różne: stałe, ruchome i kombinowane. Bardzo ważne, by zostały odpowiednio dobrane do problemu danej osoby. Dobry specjalista zaproponuje optymalne rozwiązanie, tak, aby pacjent na nowo mógł się cieszyć pełnym uzębieniem. Ale inwestycja w implanty to nie tylko inwestycja we własny wygląd, ale również zdrowie. Nieodpowiednio przeżuty pokarm powoduje bowiem problemy z trawieniem. Z pozoru brak małego obiektu jakim jest ząb, ma duży wpływ na cały organizm. Dlatego warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Zwłaszcza, że współczesna technologia pozwala na tworzenie wypełnień trwałych i naturalnych w swoim wyglądzie. Najważniejsze, by zrobić pierwszy krok i udać się na wizytę.

Tagi: , ,