https://codeengineers.com/pl/offer/5/copywriting-seo
zakladanie facebooka lubuskie - zakladanie facebooka zielona gora - media spolecznościowe lubuskie
http://www.wczasy-joga.pl/ wakacje z jogą Joga dla początkujących i zaawansowanych
wesele w plenerze Radomsko http://dworkasztelan.pl/wesela minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315          https://lulany.com/jerseys/     Spodnie Damskie Model M556 Blue – Figl
Menu
0 Comments

Jak wygląda analiza składu ciała

Analiza składu ciała jest badaniem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym. Pozwala na monitorowanie zmian w składzie ciała, podczas terapii dietetycznych czy leczniczych. Dzięki temu można ocenić jak dana metoda działa na organizm i czy jest skuteczna, a także ewentualnie zmienić stosowany sposób na inny, który przyniesie lepsze rezultaty.

Jak wygląda analiza składu ciała?

Do tego badania wykorzystuje się profesjonalny analizator składu ciała. Osoba poddawana badaniu, staje na wadze wyposażonej w elektrody. Do organizmu zostają wysłane słabe impulsy prądu, które w żaden sposób nie są odczuwalne przez człowieka. Pacjent powinien stać na urządzeniu gołymi stopami, bez metalowych akcesoriów w postaci kolczyków i biżuterii, a także bez wierzchnich ubrań.

Urządzenie dokonuje pomiaru impedancji, czyli odporności tkanek organizmu na prąd. Wysyłane impulsy elektryczne gładko przechodzą przez tkankę mięśniową oraz te, które zawierają dużo wody. Tkanka tłuszczowa wykazuje opór, ze względu na niską zawartość wody.

Analizator składu ciała wyposażony jest w specjalny program komputerowy, który wykonuje wszystkie potrzebne obliczenia. Odczyty są tworzone przy pomocy skomplikowanych wzorów i formuł matematycznych.

Kiedy warto poddać się badaniu?

Analiza składu ciała polecana jest osobom, które chcą poznać skład swojego organizmu, np. aby wdrożyć odpowiednią dietę. Badanie warto także przeprowadzić w trakcie stosowania diety oraz po jej zakończeniu, aby przeanalizować efekty. Analiza składu ciała pozwala również monitorować stan swojego organizmu, dlatego zaleca się ją każdemu, kto dba o swoje zdrowie.

Badanie analizy składu ciała można przeprowadzić w specjalistycznych placówkach, takich jak poradnie dietetyczne, niektóre siłownie czy kluby fitness. Wyniki najbardziej miarodajne otrzymuje się przy pomocy urządzenia na którym się staje. Taki właśnie jest analizator składu ciała InBody. Sprzęt wykorzystuje nowoczesne technologie, które pozwalają na precyzyjny pomiar składu ciała. Ponadto wyróżnia się wieloma certyfikatami i patentami. Wykorzystywany jest w wielu dziedzinach, m. in. medycynie i fizjoterapii.

Na rynku dostępne są również domowe wagi służące do pomiaru składu ciała, jednak nie są one dokładne i mogą fałszować wyniki, zatem warto w tym względzie postawić na najwyższej jakości profesjonalny sprzęt. W końcu chodzi o nasze zdrowie, które jest kwestią nadrzędną.

Co pozwala obliczyć analiza składu ciała?

Oprócz takich wyników, jak wskaźnik BMI, masa ciała, badanie pozwala na:

  • obliczenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie,
  • zawartości masy mięśniowej,
  • zawartości wody w organizmie,
  • tłuszczu z obszaru narządów wewnętrznych,
  • wiek metaboliczny,
  • odwapnienie masy kostnej
  • podstawową przemianę materii.

Dzięki temu analizator składu ciała pozwala na określenie, czy osoba poddawana badaniu ma odpowiednią masę ciała, czy cierpi na niedowagę lub nadwagę. Jeśli analiza wykaże, że procent masy tłuszczowej jest zbyt wysoki, osoba zagrożona jest wieloma chorobami, np. cukrzycą, chorobami serca czy nadciśnieniem. Ważny jest także optymalny procent ilości wody w organizmie, który u kobiet wynosi od 45 do 60% , natomiast u mężczyzn od 50 do 60%. Za pomocą badania można również określić dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Analiza składu ciała jest niezwykle popularna, głównie dzięki możliwościom jakie daje. Kiedy już wiadomo, jak wygląda analiza składu ciała i kiedy warto się na nią zdecydować, nie pozostaje nic innego jak umówić się na badanie i być osobą świadomą swojego ciała.

Tagi: , , , ,