Menu
0 Comments

Czy papierosy elektroniczne mogą zastąpić rytuały palenia klasycznych papierosów?

Palenie klasycznych papierosów, dla niejednego palacza, to rytuał. Właściwości relaksujące i rozluźniające przypisuje się nikotynie, czy samemu nawykowi trzymania papierosa i zaciągania się. Za niezastąpiony uznaje się, towarzyszący sięganiu po fajkę, szelest paczki. Dla części palaczy sama czynność samodzielnego skręcania fajki to rytuał.

Czy wapowanie może mieć też swoje magiczne właściwości?

Paląc papierosy elektroniczne, możemy, podobnie jak w przypadku tradycyjnych, oddać się chwili. Samo zaciąganie i wypuszczanie dymu daje nam poczucie panowania nad sytuacją, relaksu, wytchnienia.

Rytuał, związany z całokształtem czynności związanych z paleniem, w przypadku e-papierosów, jest zupełnie inny, ale także na swój sposób magiczny.

Wszystko zależy od kąta patrzenia

Przede wszystkim e-papieros należy najpierw rozłożyć na pierwiastki. Niezbędne jest zrozumienie jego budowy, tego, z czego się składa i jak działa. Ponadto, tak jak i człowiek, nawet ten tani, papieros elektroniczny wymaga naładowania energią. Dla e-fajki to prąd, dla nas sen. Liquid zaś jest dla elektronicznego papierosa, jak woda i pokarm dla nas. Całość tych czynności przygotowuje go do optymalnego działania. Dopiero teraz może dać nam poczucie relaksu, samosprawczości i pozwala oddać się przyjemności.

Magia to też mikstury i zaklęcia. Możesz samodzielnie przygotować swoje zestawienie zapachowo-smakowe i tak skomponować liquid by zaspokajał Twoje spragnione zmysły. Każdy z nas ma zestaw zapachów, za którymi tęskni, z którymi wiążą się pozytywne wspomnienia. Czując go wracamy do przeszłości, oddajemy się chwili lub relaksujemy.

Wysiłek jest konieczny, ale warty swej ceny

Początkowo zastąpienie klasycznego papierosa e-fajką, może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ łatwo się przyzwyczajamy i przywiązujemy do znanych nam schematów. Jednak, jak w przypadku innych nawyków, wystarczy kilkanaście – kilkadziesiąt powtórzeń, by zmienić te zwyczaje. Najważniejsze jest znalezienie źródła motywacji. W przypadku e-fajek mogą to być ceny, które są niższe, bo można kupić elektroniczne papierosy do 50 zł. Innym argumentem będzie dostępność – gdy skończy Ci się paczka fajek, po drugą należy udać się do sklepu.

Tagi: ,