Menu
0 Comments

Sposoby leczenia zeza

Leczenie zeza to złożony, kilkuetapowy proces. By przyniósł on oczekiwane rezultaty, pacjenci muszą wykazać się dużą cierpliwością i konsekwencją. Im wcześniej choroba ta zostanie zdiagnozowana (możliwe jest to już w 3 miesiącu życia), tym lepszy efekt przyniesie leczenie. Dzisiaj opiszemy pokrótce, z jakich etapów składa się proces leczenia i gdzie najlepiej zaopatrzyć gabinet w potrzebne do tego urządzenia.

Rozpoznanie zeza

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego należy ustalić rodzaj zeza i zbadać jego kąt. Należy także ocenić stan okulistyczny pacjenta, czyli nadczynności lub porażenie mięśni gałkoruchowych, przedni odcinek, dno oka, fiksację oraz niedowidzenie. Pomoże to w ustaleniu przyczyny powstania schorzenia i dobraniu metody leczenia. Do diagnostyki zeza wykorzystuje się ekran Hessa lub krzyż Maddoxa. Przeczytaj więcej na: https://www.mdt.pl/zez-diagnoza-i-leczenie

Proces leczenia zeza – cel i poszczególne etapy

Celem terapii jest uzyskanie równoległego ustawienia oczu pacjenta, przy patrzeniu na wprost. Oczy powinny się prawidłowo poruszać. Powinna także nastąpić poprawa widzenia obuocznego. Terapia rozpoczyna się od korekcji wady refrakcji. Odpowiednio dobrane okulary pomagają poprawić ostrość widzenia. Wpływają one pozytywnie na ustawienie oczu przy patrzeniu na wprost. Jeżeli zez jest zbieżny akomodacyjny zmniejszają one wysiłek nastawczy.

Następnie dobierane są pryzmaty. Powinny one całkowicie wyrównać nieprawidłowe ustawienie oczu. Podczas tego procesu skorygowany zostaje kąt zeza i przywracane jest widzenie obuoczne. W kolejnym etapie leczone jest niedowidzenie. Dokonuje się tego poprzez okresowe obniżenie widzenia oka dobrze widzącego, które na pewien czas jest zakrywane.

W niektórych wypadkach konieczne jest przeprowadzenie operacji. Jednak metod leczenia zeza jest wiele i jest to ostateczny krok. Natychmiast po zabiegu, pacjent powinien uzyskać równoległe ustawienie oczu w pozycji pierwotnej.

Leczenie zeza – sprzęt i akcesoria

Diagnostyka, ćwiczenia i leczenia zeza odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Najlepiej zaopatrzyć się w nie, w sprawdzonym i cieszącym się dobrymi opiniami miejscu, takim jak sklep MDT. W szerokim asortymencie można odnaleźć tam między innymi stymulator wg Campbella, lokalizator świetlny i akustyczny praz aparat do koordynacji ze zjawiskiem Haidingera. Dostępny jest tam cheiroskop oraz aparat do ćwiczeń konwergencji. Wszystkie te urządzenia odznaczają się wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

Odwiedź sklep MDT.pl i zaopatrz Twój gabinet w sprzęt i akcesoria niezbędne do leczenia zeza!

Tagi: ,