Menu
0 Comments

Przedłużanie włosów sposobem na piękną fryzurę

Włosy człowieka pełnią kilka funkcji, które przyporządkowała im ewolucja. Zwykle dotyczą one poprawnego funkcjonowania organizmu lub sygnalizowania reakcji na określone zmiany w ciele lub otoczeniu. Od wieków jednak kluczową rolą włosów jest funkcja estetyczna. Imponująca fryzura to jeden z wyznaczników piękna w naszej kulturze. W poprzednich wiekach dbanie o włosy i ich modelowanie było zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych i uprzywilejowanych warstw społecznych. Dziś troska o piękne pukle dotyczy praktycznie każdego z nas – niezależnie od płci, wieku czy statusu materialnego. Sposobów na imponującą fryzurę jest naprawdę wiele: począwszy od dostępnych w każdej drogerii kosmetyków do pielęgnacji włosów, poprzez suplementy diety stymulujące porost włosów i zapobiegające ich niszczeniu się, na przedłużaniu włosów kończąc. Który z nich wybrać, by być w pełni usatysfakcjonowanym z efektów? Przyjrzyjmy się bliżej, na czym dokładnie polega przedłużanie i zagęszczanie włosów.

 

Doczepianie włosów skutecznym remedium na przerzedzenia

 

Niestety, lista czynników powodujących wypadanie i osłabienie włosów jest równie długa jak zestaw metod stosowanych na poprawianie jakości fryzury. To, że łodyga włosa opuszcza cebulkę jest procesem naturalnym i wynika z szeroko opisanego w literaturze cyklu życia włosa. „Stare” włosy wypadają, a w ich miejsce pojawiają się nowe, co nie przekłada się na widoczne ubytki na naszej głowie. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy w tym procesie mamy dysproporcję – więcej włosów wypada niż odrasta. W tym przypadku mogą pojawić się mało estetyczne przerzedzenia, które nie tylko źle się prezentują, ale także mogą być oznaką nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. Intensywne wypadanie włosów jest bowiem rezultatem zespołu różnych czynników. Od wielu z nich nie jesteśmy w stanie uwolnić się w naszej zabieganej rzeczywistości. Nadmierne wypadanie włosów mogą powodować m.in.: stres, niezrównoważona dieta, używki, zła pielęgnacja włosów czy kwestie hormonalne lub genetyczne. Wspomniane wyżej metody pielęgnacji, suplementacja lub zabiegi trychologiczne często nie są w stanie odwrócić losów fryzury i uchronić nas przed niechcianymi przerzedzeniami. Może się okazać, że jedynym skutecznym rozwiązaniem na problemy tego typu jest przedłużanie i zagęszczanie włosów.

 

Profesjonalne przedłużanie włosów

 

Rynek oferuje wiele sposobów na przedłużanie włosów krótkich i długich. Najpewniejsze rezultaty daje wizyta w salonie fryzjerskim i powierzenie swojej fryzury w ręce profesjonalistów. Uzupełnienie włosów to sztuka, która wymaga doświadczenia, znajomości różnych technik mocowania, a przede wszystkim odpowiedniego wyczucia oraz umiejętnego doboru włosów i metody przedłużania do specyfiki fryzury. Wszystko to sprawia, że profesjonalne przedłużanie włosów u zaufanego fryzjera jest najbardziej rekomendowanym sposobem na uzupełnienie włosów. Nawet jeśli przedłużanie i zagęszczanie włosów będzie związane z kolejną wizytą w salonie i zapłaceniem za usługę, to zdecydowanie warto pokusić się o ten wydatek i zainwestować w piękną fryzurę, ale także w spokojną głowę.

 

Zagęszczanie i przedłużanie włosów cena

 

Z pewnością wiele osób rozważających zagęszczanie włosów zastanawia się, ile kosztuje doczepianie włosów w salonie fryzjerskim lub zakup w sklepie internetowych http://zageszczaniewlosow.pl ? Cena za przedłużanie włosów i zagęszczanie włosów zależy głównie od dwóch czynników – zastosowanej metody mocowania oraz typu doczepianych włosów. Zacznijmy od drugiej zmiennej. Bezsprzecznie najlepsze efekty zapewniają naturalne włosy dziewicze, czyli ścięte od osoby, która nigdy nie korzystała z intensywnych metod farbowania. Wybierając ten typ włosów mamy na myśli proces określany jako naturalne zagęszczanie włosów. Najcenniejsze (a zarazem najdroższe) są włosy słowiańskie, które, z racji na swoje naturalne odcienie, nie muszą być poddawane rozjaśnianiu, czyli zabiegowi stwarzającemu potencjalne zagrożenie dla struktury włosa. Innym typem kosmków naturalnych, który budzi szczególne zainteresowanie osób planujących uzupełnienie włosów, są miękkie włosy indyjskie typu Remy. Oprócz tych dwóch typów włosów, Klienci mogą też wybierać naturalne włosy chińskie lub europejskie (pochodzące głównie od mieszkańców basenu Morza Śródziemnego). W obwodzie pozostają także włosy syntetyczne (wyprodukowane sztucznie), które nie prezentują się jednak równie dobrze jak ich naturalne odpowiedniki. Cena za zabieg zagęszczania włosów zależy więc od rodzaju doczepianych włosów, ale także ilość wykorzystanych podczas zabiegu kosmków.

 

Przedłużanie włosów metody mają wpływ na cenę zagęszczania

 

Oprócz wybranego typu włosów, ważną rolę w kształtowaniu kosztów upiększania fryzury pełni wybrana metoda zagęszczania. Technik doczepiania włosów jest kilka. Salony fryzjerskie oferujące tę usługę mają w swej ofercie różne sposoby na doczepianie włosów. Wśród najbardziej popularnych są: metoda klamerkowa, metoda ultradźwiękowa, metoda laserowa, metoda warkoczykowa, metoda ringowa, przedłużanie keratynowe, metoda kanapkowa, metoda pętelkowa lub przedłużanie włosów mikroringi. Każda ze wspomnianych metod technik wymaga zastosowania innych materiałów i wiąże się z konkretnym czasem poświęconym za zabieg zagęszczania włosów. To wszystko sprawia, że, dla przykładu, jeśli chodzi o przedłużanie włosów ultradźwięki cena może się sporo różnić od kosztu zagęszczania za pomocą mikroringów czy taśm. Reasumując, koszty zagęszczania mogą być bardzo różne. W zależności od preferencji Klienta, zabieg może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

 

Przedłużanie włosów metody zapewniające najlepsze rezultaty

 

Wśród wielu dostępnych na rynku sposobów doczepiania włosów, najwięcej osób stawia na cztery wymienione poniżej techniki doczepiania: keratynowe przedłużanie włosów, metodę kanapkową, technikę Clip-in oraz przedłużanie włosów mikroringi. Oto krótka charakterystyka każdej z nich.

Metoda keratynowa – polega na mocowania dodatkowych pasm za pomocą keratyny. Substancja ta rozgrzewa się do temperatury 180°C, dzięki czemu nie niszczy struktury włosów. Pasemka doczepianych włosów zwieńczone są keratynową łuską, która pod wpływem ciepła emitowanego przez zgrzewarkę staje się elastyczna i nabiera właściwości klejących. Przedłużanie włosów metodą keratynową nie uszkadza struktury włosów, daje trwałe rezultaty (doczepiane pasma utrzymują się przez ok. kwartał), a łączenia są niewidoczne na pierwszy rzut oka, przez co fryzura sprawia wrażenie oryginalnej.

Metoda kanapkowa Tape-in – doczepiane pasma zamieszczone się na bezbarwnej, silikonowej taśmie, która łatwo kamufluje się między innymi włosami. Dla trwałości efektu, taśmę należy zgrzać prostownicą po przyklejeniu. Niewątpliwą zaletą tego sposobu na zagęszczanie włosów jest łatwa i szybka aplikacja.

Metoda Clip-in – w tym przypadku do dodania nowych pasm stosuje się specjalne klipsy. Ten sposób nie pociąga za sobą konieczności narażania włosów na wysokie temperatury, które mogą okazać się dla nich szkodliwe.

Metoda Mikroring – stosowane w niej pasma są zakończone odpowiednimi końcówkami, które można łatwo przymocować do tulejek. To kolejny z małoinwazyjnych sposób na zagęszczenia włosów, który nie generuje konieczności narażania pukli na wysokie temperatury. Raz nałożone mikroringi należy podciągnąć wyżej po ok. 4-6 tygodniach w celu utrzymania naturalnego efektu, co może wiązać się z kolejnymi odwiedzinami salonu fryzjerskiego.

Niezależnie od tego, który ze sposób na przedłużanie i zagęszczanie włosów zdecydujesz się wybrać, pamiętaj, że zabieg ten będzie dla Ciebie szansą na nowe oblicze, pewność siebie i fryzurę Twoich marzeń, na którą zasługujesz.

Tagi: ,