Menu
0 Comments

Przeszczep włosów: za, a nawet przeciw

Niektóre osoby, które trapi problem wypadających włosów stawiają na transplantację włosów. Ten zabieg ma za zadanie przywrócenie im pięknej fryzury oraz odzyskanie pewności siebie. Przeszczep wiąże się jednak z konkretnymi konsekwencjami, które muszą wziąć pod uwagę potencjalni pacjenci.

Przeszczep włosów– koszty nie tylko finansowe

Mało kto pamięta, że pierwszy przeszczep włosów jest dziełem Normana Orentreicha, który w latach 50-tych ubiegłego wieku dokonał pierwszej tego typu transplantacji. I choć od tego momentu minęło już wiele lat, a dzisiejsza technologia jest nieporównywalnie bardziej zaawansowana od tej, którą dysponował Orentreich, to w opinii wielu przeszczep wciąż pozostaje jedyną skuteczną metodą na odzyskanie włosów. To nie do końca prawda. Skupmy się jednak na opisywanym zabiegu medycyny estetycznej. Może on dotyczyć skóry głowy, ale także brwi, wąsów, brody i innych okolic ciała. Przeszczep wykorzystuje się przy różnych typach łysienia. Jak każdy zabieg medyczny, ma on swoje przeciwwskazania, co zawęża krąg osób, które będą mogły skorzystać z tej metody. Podczas jego wykonywania może pojawić się ból lub dyskomfort, a rany pozabiegowe mogą goić się nawet przez trzy miesiące. Decydując się na tego typu krok nie możemy zapominać o ryzyku wystąpienia powikłań czy po prostu niepowodzeniu transplantacji. Rozważają przeszczep, warto mieć świadomość, że nie należy on do tanich metod walki z łysieniem. Na koszt zabiegu ma wpływ wiele zmiennych, a ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

Bezinwazyjny system uzupełnień włosów

Skuteczną alternatywą dla przeszczepu są systemy uzupełnień włosów. To spersonalizowane peruki przygotowane specjalnie z myślą o końcowym użytkowniku. Osoba zamawiająca system dokładnie określa swoje preferencje względem nowej fryzury – długość, skręt, kolor, gęstość, sposób mocowania i rodzaj bazy. Przede wszystkim jednak wybiera się rodzaj włosów (naturalne lub syntetyczne). Systemy włosów mają nad przeszczepami tę przewagę, że nie są inwazyjne, nie powodują dolegliwości i nie niosą z sobą ryzyka niezadowalających efektów. Są także tańsze i mogą być stosowane tak do całej powierzchni głowy, jak i konkretnego fragmentu pozbawionego fryzury.

 

Klinika Włosów SecondHair

Zamoyskiego 43

03-801 Warszawa

 

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *