PORTALE PARTNERÓW
Menu
0 Comments

Objawy suchej skóry

Sucha skóra może być problemem wielu z nas i pojawiać się w różnych miejscach ciała: na twarzy, stopach czy rękach. Bywa przejściowym objawem lub oznaką poważniejszych kłopotów zdrowotnych, jak atopowe zapalenie skóry. Jak pielęgnować we właściwy sposób suchą skórę i na jakie objawy zwrócić baczniejszą uwagę?

 

Co może być powodem występowania suchej skóry?

Na problemy skórne może mieć wpływ wiele czynników, wśród nich niewłaściwie dobrane kosmetyki, skrajne temperatury, nadmierne opalanie, czynniki atmosferyczne czy szkodliwe nawyki jak palenie papierosów. Poza zmianą trybu życia warto zwrócić uwagę na odpowiednio dobraną pielęgnację.

 

Dokuczliwe objawy suchej skóry

Do najczęściej wymienianych, obniżających komfort życia objawów suchej skóry należą: swędzenie i pieczenie, łuszczenie się lub nawet pękanie skóry, a także uczucie braku jej elastyczności i odpowiedniego napięcia. Sucha skóra (https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/) pojawia się u osób, u których warstwa rogowa naskórka została uszkodzona i nie chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Jak właściwie pielęgnować suchą skórę?

Środki odpowiednie do pielęgnacji suchej skóry warto wybierać, mając przede wszystkim na uwadze własne potrzeby i obserwując uważnie, jaka jest reakcja organizmu na poszczególne kosmetyki. Nie ma bowiem produktów uniwersalnych dla każdego. Indywidualne uwarunkowania mogą powodować kompletnie różne działanie tych samych produktów.

 

Jeśli problem wysuszenia dotyczy całego ciała, odpowiednim produktem będzie starannie wybrany balsam na suchą skórę zawierający naturalne składniki pielęgnujące. Odżywcze balsamy, musy i emulsje marki Neutrogena zawierają znane od lat ze swoich wyjątkowych właściwości komponenty, jak gliceryna, pantenol, malina nordycka czy olejek sezamowy. Warto dobrać kosmetyk, który ma dobre działanie na naszą skórę i nawilżać ją codziennie, według swoich potrzeb, rano i wieczorem po prysznicu lub kąpieli.

 

Ważne jest także regularne złuszczanie z ciała martwego naskórka, co pozwala odżywczym składnikom wniknąć głębiej w skórę. Warto więc raz w tygodniu wykonać peeling całego ciała, po którym nakładamy środki nawilżające.

 

Aby trwale utrzymać efekt odpowiednio nawilżonej i elastycznej skóry ciała, zwróćmy też uwagę na drobne zmiany trybu życia i odżywiania. Dbajmy o wypijanie codziennie co najmniej dwóch litrów wody niegazowanej, lekką i odpowiednio zbilansowaną dietę, a także stosowanie na skórę, zwłaszcza w okresie letnim, preparatów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi chroniącymi przed szkodliwym promieniowanem UVA i UVB.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *