Menu
0 Comments

Łojotokowe zapalenie skóry – główny wróg włosów

Jeżeli choć odrobinę interesują się Państwo tematyką związaną z medycyną estetyczną oraz włosami, zapewne doskonale zdają sobie Państwo sprawę jak bardzo rozpowszechnionym problemem jest łojotokowe zapalenie skóry głowy. Dotyka ona coraz większą liczbę Polaków, zarówno mężczyzn jak i kobiet, niezależnie od ich wieku. Dlaczego jest to choroba tak powszechna i jak sobie z nią radzić? Na te i inne pytania odpowiemy w ramach dzisiejszego artykułu!

Okazuje się, że najczęściej za bolączkę tą odpowiedzialne są tak zwane drożdżaki, a więc bakterie, które rozwijają się na powierzchni skóry, a których bytności sprzyja dieta obfitująca w cukier w dowolnej postaci. To jednakże nie wszystko, bowiem łojotokowe zapalenie skóry może się także wykształcić jako reakcja skóry na stres, ekspozycję na duże ilości ciepła w przypadku regularnego przebywania w nadmiernie przegrzanych pomieszczeniach (na przykład w pracy), czy w końcu na nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które doprowadzić mogą do długotrwałego podrażnienia powierzchni głowy. Wszelkie te problemy mogą na dłuższą metę prowadzić do rozwoju omawianej choroby, szczególnie jeżeli nie zdecydujemy się na odpowiednio szybkie podjęcie właściwych kroków.

Jak natomiast przeciwdziałać łojotokowemu zapaleniu skóry? Przede wszystkim zalecamy udanie się do trychologa, który to zajmie się naszym przypadkiem w sposób indywidualny, a po dokładnym przeanalizowaniu stanu zarówno naszej fryzury jak i samych włosów będzie w stanie przepisać nam suplementy diety, wysokiej jakości szampony i odżywki, czy w końcu ampułki obfitujące w substancje aktywne, dzięki którym możliwe będzie przywrócenie kondycji skóry do zadowalającego stanu po jej uprzednim znormalizowaniu.

Jeżeli jednak okazało się, że choroba wywarła na Państwa uczesaniu zauważalne piętno w postaci przerzedzających się oraz wypadających w dużych ilościach włosów, pragniemy zaproponować rozwiązanie, które nie tylko nie odbije się na Państwa domowym budżecie ale także pozwoli poczuć się pewniej w swojej skórze – mowa oczywiście o sprayach i proszkach wzbogaconych o mikroskopijne włókna kolagenowe, dzięki którym możliwe jest wręcz błyskawiczne ukrycie wszelkich niedoskonałości a także skuteczne wizualne zwiększenie objętości fryzury. Dysponujemy produktami najwyższej jakości w różnorodnych odcieniach, a więc z całą pewnością będziemy w stanie dopasować kolor włókien do specyfiki Państwa fryzury. Zapewniamy, że cały proces trwa zaledwie kilka minut, a dodatkowo jest on w pełni bezpieczny, bowiem włókna nie podrażniają, nie uczulają, ani też nie powodują nieprzyjemnej wysypki po aplikacji. Nasi eksperci mogą Państwu także posłużyć radą odnośnie samodzielnego nakładania środka na włosy, dzięki czemu będą Państwo mogli uzupełnić fryzurę w dowolnej chwili, na przykład na moment przed udaniem się na ważne spotkanie biznesowe czy imprezę kulturalną. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami – z całą pewnością będziemy w stanie Państwu pomóc z problemami, z którymi się Państwo zmagają!

Tagi: ,