https://codeengineers.com/pl/blog/52-x-3-x-x/jak-napisac-wpis-blogowy-pod-seo-dla-firm-zagranicznych
kostiumy męskie do 40 złotych - lulany - Lulany.pl oferuje najlepsze kostiumy męskie do 40 złotych
Kołtyś Investorius biznes-news24 minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
Szukasz idealnej sukni ciążowej - sprawdź lulany.pl, zapraszamy. suknia ciążowa https://lulany.pl/envsoll-koronki-maxi-suknia-ciazowa-fotografia-rekwizyty-sukienka-ciazowa-sukienki-dla-sesji-zdjeciowej-kobiet-w-ciazy-sukienka/ Kochasz sukienki i podczas ciąży nie chcesz z nich rezygnować. Nie musisz! Suknia ciążowa to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy do nas po idealna suknię dla Ciebie.          https://lulany.pl/bagaze-i-torby/     https://cetia.pl/konserwacja-rowerowa-1-para-piasta-quick-release-szaszlyki-czesci-rower-ze-stopu-aluminium-2/
Menu
0 Comments

Przeciwwskazania do stosowania foteli masujących

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na stosowanie foteli masujących. To specjalne urządzenia, które wykorzystują system głowic wibrujących, a te oddziałują na mięśnie, stawy, a nawet układ nerwowy. Niektórzy wykorzystują fotele masujące do relaksu, natomiast inni potrzebują ich w celach zdrowotnych. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, na samym początku warto byłoby się zastanawiać, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania takiej “terapii”, a więc czy istnieją osoby, które nie powinny korzystać z foteli i mat masujących?

 

Złamania kości i schorzenia kręgosłupa

Z pewnością siedzenie w fotelu masującym nie jest wskazane dla osób ze złamaniami. Niestety ze względu na procesy, które zachodzą podczas zrastania się kości, nie jest wskazane, aby oddziaływały na nie fale wibrujące. Szczególną grupą będą natomiast schorzenia kręgosłupa, ponieważ w niektórych przypadkach korzystanie z fali wibracyjnych, będzie wskazane do tego, by przyspieszyć leczenie, aczkolwiek w niektórych surowo wzbronione. To właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na korzystanie z fotela masującego, musimy dokładnie skonsultować decyzję z lekarzem ortopedą lub każdym innym, który prowadzi nas podczas choroby.

 

Skaleczenia i rany

Fotel masujący powinny odpuścić sobie również osoby ze skaleczeniami i ranami powstałymi w miejscach, na które bezpośrednio będą oddziaływały masujące fale. Taki stan z pewnością utrudnia gojenie ran i może powodować nawet ich otwarcie na nowo. Lepiej odczekać chwilę i pozwolić ranom na spokojnie się zagoić, a dopiero potem bezpiecznie korzystać z masażu. Warto również wspomnieć, że masaż na fotelu masującym nie jest wskazany podczas menstruacji.

 

Ciąża a fotele masujące

Jak się okazuje, fotel do masażu nie powinien być wykorzystywany również przez kobiety w ciąży. W tym przypadku żadne masaże nie są wskazane, ponieważ kobieta w stanie błogosławionym potrzebuje szczególnego traktowania i jeśli chodzi o jakiekolwiek masaże, zalecane będą jedynie takie określone ściśle przez wskazania lekarskie dla kobiet w ciąży.

 

Rozruszniki serca

Lekarze specjaliści nie rekomendują również korzystania z foteli masujących przez osoby ze wszczepionymi rozrusznikami serca, by-pasami, czy innymi aparatami elektrycznymi odpowiedzialnymi za poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych. To bardzo precyzyjne, a zarazem delikatne urządzenia elektryczne, które niestety źle znoszą oddziaływanie fal wibracyjnych.

 

Pomijając wszystkie wymienione wyżej przeciwwskazania i schorzenia  dotyczące stanów zdrowotnych, masowanie w fotelach do masażu takich jak te z oferty marki Casada, jest jak najbardziej wskazane. W wielu przypadkach będzie to zbawienne dla osób, borykających się z problemami kręgosłupa powstałymi np. na skutek siedzącego trybu pracy, czy np. zbyt wielu godzin za kółkiem. Z foteli do masażu można korzystać także po prostu dla relaksu. Nawet pół godziny dziennie w fotelu masującym może sprawić, że będziemy mieli więcej sił witalnych, a nasze zdrowie ulegnie polepszeniu.

 

Mając wątpliwości co do wskazań oraz przeciwwskazań odnośnie stosowania foteli masujących, skontaktuj się z producentem https://casada.pl/kategoria-produktu/fotele-masujace/.

Tagi: , ,