Jak zostać instruktorem fitness?

Zapotrzebowanie na rynku trenerów rośnie w zasadzie z miesiąca nie miesiąc. Coraz więcej osób podejmuje decyzje o zmianie swojego życia, zaczynając przygodę ze sportem – a przy okazji szukając kogoś, kto pomoże im osiągnąć cele treningowe. Dlatego właśnie wiele osób, które pasjonują się sportem, zaczyna karierę jako instruktor fitness – zastanawiasz się jak zdobyć taki zawód? Spieszymy z odpowiedzią!

 

Zdobądź niezbędne kwalifikacje

 

Mimo tego, że ma jasnych regulacji, które określają kwalifikacje niezbędne do pozyskania zawodu instruktora fitness, to bez odpowiedniego przygotowania i kwalifikacji nie przebijecie się na rynku pracy. Co więc należy zrobić? Jedną z możliwości jest odbycie szkolenia – kurs instruktor fitness Warszawa. Na takich zajęciach nauczycie się jak prawidłowo układać treningi, jak dostosować je do poziomu trenujących, a co najważniejsze poznacie techniki motywacyjne, dzięki którym będzie dla podopiecznych jeszcze większym wsparciem.

 

Wybierz swoją drogę

 

Chcąc pracować jako instruktor fitness, będziesz musiał podjąć decyzję, czy chcesz stałej umowy na siłowni bądź w klubie, a może wolałbyś samodzielnie budować swoją markę? To pierwsze pytanie, jakie stawiają sobie początkujący w tym zawodzie, a która opcja jest lepsza? Cóż, nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Z pewnością praca na etacie, to pewność i bezpieczeństwo finansowe, wciąż jednak jesteś zależny od przełożonych, musisz spełniać ich wymogi oraz realizować ich postanowienia. Pracując samodzielnie, ryzykujesz, że najzwyczajniej w świecie nie uda Ci się pozyskać klienteli. Pamiętaj jednak, że charyzma, wiedza i przebojowość, połączone z potęgą mediów społecznościowych to idealna szansa na wypromowanie swojej osoby i zdobycie popularności w branży. Swoją drogę jako trenera, będziesz więc musiał wybrać samodzielnie, pamiętaj jednak, by dobrze przemyśleć taką decyzję, ponieważ może ona zaważyć na całej przyszłej karierze.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs instructor fitness Warszawa

Dojazd: