Właściwa higiena jamy ustnej

Warto dbać o swoją jamę ustną nie tylko ze względów estetycznych i higienicznych. Nie jesteśmy tego za bardzo świadomi, ale choroby zębów czy dziąseł bardzo szybko przerzucają się na resztę organizmu i mają wpływ na osłabienie odporności. Dlatego trzeba robić wszystko, co należy, aby nie narażać jamy ustnej na zbędne choroby.

Zazwyczaj nasze dbanie o jamę ustną ogranicza się do szczotkowania, jednak z racji na ilość produktów, które spożywamy w ciągu dnia, jest to mało wystarczające. W związku z tym warto pomyśleć o zakupie dobrego płynu do płukania ust. Jednak jaki z dostępnych na rynku jest najlepszy? Kupując płyn do płukania ust, koniecznie trzeba uwzględnić kilka aspektów.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w preparacie. Płyny do płukania z większą ilością alkoholu będą złą propozycją dla dzieci, młodzieży oraz osób, które mają problemy z paradontozą. Kolejną sprawą jest poziom wrażliwości zębów. Jeśli zęby są delikatne, to również lepiej zrezygnować z produktów o większym stężeniu alkoholu i sprawdzić, czy znajdują się składniki łagodzące ból. Analizując skład, dobrym pomysłem będzie zadbanie o to, aby płyn zawierał środki ograniczające odkładaniu się płytki nazębnej.

Pamiętaj, że płyn do płukania jamy ustnej nie tylko zadba o Twój świeży oddech, ale dotrze w te części, gdzie nie dosięgniesz szczoteczką. Opisywany płyn jest wręcz obowiązkowy dla osób, które noszą aparat na zęby. Intensywne i regularnie płukanie pozwoli pozbyć się resztek jedzenia z przestrzeni między drucikami a aparatem.

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do korzystania z płynu do płukania do ust, to na pewno możesz, chociaż przetestować taką formę dbania o własną higienę. Po zużyciu jednej butelki płynu będziesz  miał wyrobiony pogląd, czy taki produkt  Ci odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *